Ciekawe zmiany w Santander Bank Polska

Bank Santander zmienia swoją ofertę głównie w sekcji kont osobistych. Z oferty znika Konto Jakie Chcę. Na jego miejsce pojawi się konto o nazwie po prostu Santander Konto. Niestety zmiany obejmą także inne rachunki w tym banku. Niestety ponieważ zmiany które wprowadza bank to przysłowiowa podwyżka cen.

1. Konto Jakie Chcę – To właśnie tego produktu głównie dotyczą zmiany. Do tej pory darmowe i jedno z najczęściej otwieranych kont.

a. Konto Santander to nowa nazwa Konta Jakie Chcę

• konto z kartą dopasowaną za 0 zł – przy wygodnych płatnościach kartą lub BLIKIEM – min. 300 zł w miesiącu (dotyczy osób powyżej 26 lat). Jeśli dokonasz wspomnianych płatności masz:

0 zł za prowadzenie Konta Santander. Dotychczas konto było bezwarunkowo darmowe teraz jeśli nie spełnisz warunków zapłacisz 6 zł miesięcznie

0 zł za kartę Dopasowaną

b. Do tej pory za brak spełnienia warunków karta kosztowała Cię 8 zł teraz bank podniósł cenę o złotówkę czyli 9 zł miesięcznie.

c. W zamian za podniesienie kosztów utrzymania konta bank obniża opłatę za wypłate środków z bankomatu z 5 zł na 3 zł lub z pakietem bankomatowym z 7 zł na 5 zł.

d. Z pakietem wypłacisz gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą bez opłaty za pojedyncze wypłaty. Gotówkę mozesz wypłacić bez karty, BLIKIEM za 0 zł – wystarczy skorzystać z bankomatu z logo BLIK.

e. Z kontem Santander nadal możesz korzystać za 0 zł z przelewów ekspresowych i zwykłych przez internet oraz z usługi 1% zwrotu za rachunki (za prąd, gaz, telewizję, internet, telefon), które opłacisz z konta Santander (zwrot maks. 25 zł miesięcznie, do 300 zł rocznie).

2. Nowości w Koncie Select . Najpierw zmiany na lepsze:

a. do konta Select bank dorzuca usługę 1% zwrotu za rachunki (za prąd, gaz, telewizję, internet, telefon), które opłacisz z tego konta. Maksymalny zysk to 25 zł miesięcznie, do 300 zł rocznie.

b. Obniżona prowizja za przewalutowanie przy płatnościach kartą Visa Select z 2,8% na 0 zł.

I uwaga – najistotniejsza zmiana:

a. zmiana opłaty za prowadzenie konta z 30 zł na 45 zł miesięcznie. Konto może być za 0 zł przy wpływach min.10 tys. zł miesięcznie lub aktywach min. 150 tys. zł w miesiącu.

3. Trzecia zmiana to wprowadzenie do oferty nowych produktów.

– Nowe Konto Santander Max – to propozycja dla tych, którzy:

• wolą mieć jedną opłatę miesięczną za prowadzenie konta 15 zł bez żadnych warunków,

• chcą korzystać z maksimum możliwości:

a. karty do tego konta bez opłaty miesięcznej (0 zł),

b. wypłat ze wszystkich bankomatów na świecie bez opłat i bez prowizji za ich przewalutowanie

c. przelewów ekspresowych, zwykłych, Przelewów24 za 0 zł przez internet.

– Podróże – nowe możliwości za granicą:

a. wypłaty gotówki bez opłaty i bez prowizji za przewalutowanie ze wszystkich bankomatów banków Grupy Santander w: Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chile, Meksyku, Brazylii, Argentynie czy Stanach Zjednoczonych.

b. za 0 zł zlecisz też przelewy zagraniczne na rachunki do banków z Grupy Santander w Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii z konta w złotych i z dowolnego konta walutowego

c. wygodna wymiana walut w aplikacji mobilnej z kantorem santander.

– Konto Wydajesz&Zarabiasz, Konto Wydajesz&Zarabiasz Plus, Konto Aktywni 50+, Konto 24.pl zmienią nazwę na Konto Standard.

a. prowadzenie konta będzie za 0 złbez żadnych warunków.

b. opłatę 10 zł za wpłatę i wypłatę gotówki w placówkach banku Santander.

c. wpłaty i wypłaty gotówki kartą do konta w bankomatach/ wpłatomatach Santander są za 0 zł.

d. BLIKIEM – wypłacisz gotówkę za 0 zł ze wszystkich bankomatów w Polsce z logo BLIK.

e. bank wycofuje ubezpieczenie Medical Assistance, które było dostępne dla klientów z Kontem Aktywni 50+. Ochrona zakończy się 30 czerwca 2023 r .

Nowa taryfa opłat i prowizji wchodzi w życie z dniem 01 lipca 2023.

Dodaj komentarz